WordPress Manşet Eklentisi

Merhaba arkadaşlar. Bu WordPress yazımızda sizlere bir Manşet (Slider) eklentisi paylaşıcam. Biliyorsunuz bir çok WordPress manşet eklentisi var, fakat ben bunu çok beğendim ve sizler ile paylaşmak istedim. Eklentiden biraz bahsedicek olursak ; kullanımı gayet basit bir eklenti. Temiz bir kodlamaya sahip olduğu için, biraz css bilginiz var ise boyutlarını ve renklerini istediğiniz gibi sitenize uygun şekilde düzenleyebilirsiniz.

Eklentiyi nasıl aktif hale getirebileceğimizi anlatayım.

Yazının alt kısmında vermiş olduğum indirme linkinden eklentimizi indirelim. Ardından klasik bir biçimde “wp-content/plugins/” klasörünün içerisine eklenti dosyalarımızı atalım. Son olarak eklentimizi yönetim panelimizden aktif hale getirelim. Artık eklentimiz aktif fakat gözükmüyor. Çünkü gözükmesini istediğimiz yere ufak bir kod eklememiz gerekiyor.

Temanızın yapısına göre index.php veya header.php’yi bir kod editörü yardımı ile açalım ve aşağıda vermiş olduğum kodları gözükmesini istediğimiz yere ekleyelim.

[php]<?php include (ABSPATH . ‘/wp-content/plugins/wp-content-slideshow/content-slideshow.php’);?>[/php]

Önizlemeİndir

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

“WordPress Manşet Eklentisi” üzerine 3 yorum

  1. yeni tasarımı berbat, bedava wordpress temalarından farksız, Manşet (slider) kısmı için söylenecek söz yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir