Ülken İçin mi? Kendin İçin mi?

Bu soruyu, ülkemiz içerisinde particilik yapan hemen herkese sormak lâzım aslında. Zira çoğu kişi parti konusunda bu şekilde bilinçli hareket etmiyor. Herkes direkt olarak annesi, babası yani ailesinden gördüğü gibi hareket ediyor. Oysa ki bu çok yanlış bir durum. Zira parti tutmak demek, bir ülke adına, kendi ülken adına karar vermek demek. Bu nedenle de en doğru kararı ülkeniz için vermeniz gerekir.

Peki, Ne Yapmamız Lâzım?

Öncelikle partileri isimleri, özellikleri ya da kişileri ile direkt olarak kabul etmeyin. Tanıdık olduğu için ya da geçmişinde sizin ailenize hitap ettiği için değil; genel olarak sizin düşüncelerinize hitap etmenin de yanı sıra doğrudan tüzüğünün ülke için yararlı olmasına dikkat edin. Bu parti bu ülke için ne yapmış? Ne yapıyor? Ne yapabilir? Bu üç soruya göre hareket edip parti seçimi yapmak gerekir.

Eğer bu şekilde doğru sorular ile parti seçimi yapılmaz ise kısa süre içerisin de seçilen parti farklı bir noktaya gelecektir ve durum vatana faydalı bir partiye sahip olmaktan daha öteye gidecektir. Oysa ki partiler ve partileri destekleyenler sadece ülkenin faydası için vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir