Tumblr Html Düzenleme

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere tumblr html düzenlemeyi anlatacağım. Tumlr bloglarımızı daha canlı ve görsel hale getirmek için kullanacağımız bu düzenlemeler ile daha geniş kapsamlı bir yapıya getireceğiz. Bu anlatımımızı herkesin anlayabileceği ve sade bir şekilde yapacağız. Evet şimdi tumblr html düzenleme anlatımımıza başlayalım.

edit-html-tumblr3

İlk olarak yapmamız gereken bloga yerleştireceğimiz html kodunu alıyoruz. Kodu aldıktan sonra tumblr blogunda kişileştir bölümünü açarak html düzenlemeye tıklıyoruz. Çıkan sayfada kodu yapıştıracağımız yeri bulmak için klavye’de CTRL + F tuş kombinasyonu yapıyoruz ve bilgisayarda çıkan arama yerine footer yazıyoruz. Footer yazınca sizi o kısma yönlendirecektir arama kutucuğu. Footer kısmını bulunca sitenizin alt kısmına yerkeltirmek istediğiniz kodu yerleştiriyoruz. Bunu head olarak da aratabilirsiniz. Yani kodu yerleştireceğiniz yer olarak aratmalısınız.

Kodu genellikle head üzerine yerleştirmeliyiz. Bu kodu yerleştirdikten sonra tamam butonuna tıklayarak işlemi tamamlamış oluyoruz. HTML düzenleme ekranını açtığınız zaman orada yapacağınız işlemleri görebilirsiniz. Zaten oldukça kolay bir ekrandır kodu istediğiniz yere rahatlıkla yerleştirebilir ve istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede tumblr blogunuza daha renklilik getirecek html kodlar yerleştirebilirsiniz. Örneğin digital bir saat veya hava durumu, haber akışı gibi seçenekler bulabilirsiniz.

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

“Tumblr Html Düzenleme” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir