Skype ile artık Full HD video sohbet mümkün!

Skype

Skype windows versiyonunun son sürümü olan 5.8 ile yeni, kullanışlı birçok özelliği peşinde getirdi.

Windows kullanıcıları artık birbirleri ile Tam HD (1080p) çözünürlüğünde video sohbeti yapabilecek. Tabii bunun için internet bağlantınızın 1080p’lik akışı kaldırabilecek denli hızlı olması gerektiğini hatırlatalım. Bir de uygun bir kameranız olmalı.

Facebook üzerindeki video aramalardan yararlanmak için ise Skype kullanıcısı olmaya bile gerek bulunmuyor .. Facebook’taki arkadaşınız ile vide sohbet başlatmak için sohbet kısmından kişiyi seçip ” video arama ” ‘ ya tıklamak yeterli oluyor.

Grup ekran paylaşımı özelliğinden bahsetmek gerekirse, ilk öncelikle Skype Premium kullanıcıları için geçerli olduğunu söyleyelim. Özellik size ekranınızı bir konferans aramasının diğer katılımcılarıyla paylaşmanızı mümkün kılıyor.

Bu saydığımız özelliklerin dışında ise yeni sürüm ile birlikte skype birçok hatayı da tamir etmiş gibi gözüküyor.

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

“Skype ile artık Full HD video sohbet mümkün!” üzerine 3 yorum

  1. Evet belki grup toplantısına Hologram ile katılamıyoruz ama isterseniz Skype ile görüntülü konuşabiliriz, nedir yani?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir