Sivilcelerin İz Bırakmamasını Nasıl Sağlarız?

Özellikle gençlerin ergenlik döneminde vücudunda değişen yağ oranlarına bağımlı olarak artış gösteren sivilceler fiziki görünüşlerinden dolayı bizleri psikolojik olarak etkilemektedir. Bizi rahatsız eden sivilceler olgunlaştığında (üzeri beyazlaşıp sıkılacak düzeye geldiğinde) kontrolsüz bir biçimde sıkılarak patlatılmaktadır. Her ne kadar kısa süreli bir düzgün görünüm sağlasa bile bu davranış uzmanlar tarafından olumlu karşılanmamaktadır.

Olgunlaşan sivilcilerin vücudumuzda iz bırakmaması için bir takım önlemler almalı, bu sivilcelere bir takım tedaviler uygulamalıyız. Bunun için size en iyi tavsiyeleri verecek kişiler şüphesiz size en yakın cildiye uzmanlarıdır. Cildiye uzmanları sivilcelerin sıklığı ve büyüklükleri gibi detayları inceleyerek size en uygun tedavi yöntemini belirlemekte ve sizi rahatsız eden sivilcelerin vücudunuzda iz bırakmadan yok olmasını sağlamaktadırlar.

sivilcesiz

Sivilcelerin vücudunuzda iz bırakmadan yok olması için birçok ilaç ve birçok doğal çözüm yöntemi bulunmaktadır. Doğal çözüm yöntemleri etkilerini tıbbi ilaçlar kadar hızlı bir şekilde göstermese de ileriki dönemlerde oluşabilecek sivilcelere önlem olarak uygulanabilir.

Sivilcelerin yok olmasını sağlayan tıbbi ilaçlar kullanıldığında sivilcenin bulunduğu kısımdaki yağ oranı azalmakta ve bu sivilcelere kuruyarak düşmektedir. Sivilcelerin vücudunuzda iz bırakmaması için dikkat etmeniz gereken en önemli husus uzman bir doktora tedavi olmanızdan geçmektedir. Uzman kontrolünde kullanılmayan ilaçlar cildinize ağır zararlar verebilmekte olduğu için kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Uzmanlar cilt yapınızı inceledikten sonra cildinize en uygun bakım ürününü size önerecekler ve belirli aralıklarla sizi görmek isteyeceklerdir. Önerdikleri bakım ürününün etkisini kaydederek tedavinize nasıl devam edecekleri hakkında bir plan hazırlayacaklardır.

[highlight]Sivilcelerin iz bırakarak daha sonrada sizi rahatsız etmemesi için uzman bir doktora danışmalısınız.[/highlight]

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

“Sivilcelerin İz Bırakmamasını Nasıl Sağlarız?” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir