Sivilce Nedir? Nasıl Yok Edilir?

Halk arasında sivilce olarak bilinen akne, genellikle yüz, sırt ve göğsü etkileyen bir hastalıktır. Genellikle ergenlik çağında görüldüğü için “Ergenlik Sivilcesi” adı da verilir.

Her yetişkin hayatının bir döneminde mutlaka sivilce geçirmiştir. Gençlik döneminde sivilce geçirmek yetişkinliğe geçiş dönemi olarak da algılanabilir. Sivilce görülüş dönemi cinsiyete göre değişiklik gösterir. Kızlarda 11, erkeklerde ise 12 yaş, sivilcelerin ortalama başlangıç zamanıdır. Son dönemlerde sivilce vakaları erişkin bireylerde de görülmektedir. Sivilce görülmesi takdirde bir dermatoloğa başvurulması tavsiye edilir. Kişinin kendisine uygulanacak en iyi tedavinin yolu ise cilt testinden geçer. Bu test cilt tipine uygun en iyi tedaviyi sağlamak için önemlidir.

Çevreden duyulan kulaktan dolma bilgiler sivilcelerin daha çok büyüyüp kalıcı izler bırakmasına sebep olabilir. Ancak bugünlerde geliştirilen ürünler ve ilaçlar sayesinde bu tür durumların yaşanmasına gerek yoktur.

Sivilceli kişiler psikolojik açıdan da olumsuz yönde etkilenirler. Sivilceli kişi kendini ruhsal yönden çöküntüde hisseder, kendine karşı güven duygusunun eksildiğini düşünür. Bunu önlemenin en iyi yolu tedavi sürecinde ona en iyi şekilde moral aşılamaktır.

“Sivilce Nedir? Nasıl Yok Edilir?” üzerine 11 yorum

  1. Arkadaslar diş macununu yuzunuze surun ince tabaka olsun sonra kurusun ve ilik suyla yikayin bunu haftada iki kez yapin

  2. arkadaşlar roactuanne kullanın çeşitli markalardada aynı ürün satılıyor acctuane gibi doktorunuz kan testi yaptıktan sonra veriyor ben kullandım ve yüzümde 1 tane bile kalmadı evet zor bir süreç güneşe çıkmamanız gerekiyor ve ilk aylar yüzünüzde daha fazla sivilce oluşuyor cildin altındaki pisliği dışarı kusuyorda diyebiliriz ama ondan sonra inanın bebek gibi bir yüzünüz olucak ben cok fazla çektim bu dertten zararlı falan diyorlardı hiçbirşey olmadı eğer gerçekten sivilceyle başınız derteyse bu ilacı kullanın ben bugune kadar kullanıpta işe yaramayan kimseyi görmedim doktorunuzu iyice dinleyin bu süreçte

  3. sivilceler maden suyu ile yıkayın 3 hafta boyunca am sade yada buz yapın her akşam sabah sürün yüzünün pürsüz olur bal tarçın karıştırın sürün akşam sabah ılık suya yıkayın 2 hatada gider…

  4. İŞTE EFSANE KREMI

    Oblepiha Mumya ilaci kremi

    Güneş lekeleri,Vücud ve Yüzdeki her türlü iz ve lekeler, Sivilceler, Gebelik zamanında oluşan izler, Doğum lekeleri, Yanik izleri, Egzama, Mantar, Sedef hastalıkları, Yara izleri, ve bir çok cilt rahatsızlıklarda çok etkili.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir