Sekiz 2 – Şarkı Sözleri İle Birlikte

Geçtiğimiz yıl içerisinde Kamufle ve Red’in ortak albümü “Gravür”deki düet parça sonucunda amacından bağımsız olarak ortaya çıkan “Sekiz” tayfası Türkçe sözlü Rap piyasasında yeni bir soluk getirmişti. Hayranlarının yoğun isteği üzerine yeniden toplanan ekip bir albüm projesi üzerinde çalışıyordu fakat bu proje çeşitli nedenlerle iptal oldu. Sizlere bu iptal olan projenin çıkış parçası olan “Sekiz 2″nin video klibini sunuyoruz. Yönetmen koltuğunda Görkem Kara’nın oturduğu video klibin yapımcılığını Nomad a.k.a Big O ve Ceyhan “Mr. Green” Yeşil üstlenmiş. Parçanın altyapısı Red’e, aranje, mix ve mastering işlemleri Ouz Baydar’a ait. İyi dinlemeler, iyi seyirler..

Ais Ezhel

Ve yine bizle sekizle çekil ve rap izle delirmemen işte değil hemen iste.. Dumanını al buna kulağını aç aga bu takımla kazanılan bu kaçıncı maç. Hacı kötü rapin tekler senin rapim teklen benim sende tek dert kesinneden taglenmedin gelir tekmem çetin gider eklem yerin bana back ver kariyerim beklenmedik ve hala türkçe rap’te zihniyet eksik arabesk yapar adam ismide rapçi fanın olması için işve gerekli denasıl rap yapak aga kişneyerek mive de rapi batağından aldık yaparız adam kızmamalısın bize rapi çakarız apansız aramızda kalsın kafanız kadardır aga zıpla lan çık o yatağımdan artık.

RED (Burak Kaya)

Bize 8 gibi orjinal halk akımları gerek, yapamıyo yer altının paf takımları rapi yolda bollamayla rahat takılmanın bize benzetilmen sağlıyorsa altyapı hazır demek fark atıp açtık iyice arayı siz de hala hayallerde hasmınızı tarayın okyanusta kulaç atın ama bura panayır ve ayrıca hedefinde görünen o karayız lan ayı. Olmuyosa zorlama bence sanma biri gelip sana kol kanat gercek, biz de kendi çabamızla ortama gerçek bi heyecan getirdik neden zor para vermek. İki bira az içip de albümü alcak dinleyici gerekiyo çünkü sistem alçak sebepsizce bok atarsan üstümüzde kalcak piyasanın ortasında süngümüz ve sancak.

Emrah Karakuyu

Bize bir bak her şey yolunda, bebeğim ben asla yorulmam. Gecenin sonunda kanına karışacak bu müzik son hızla. Bu ikinci buluşma iyi olur bence hemen buna alışman, sakın konuşma çünkü son derece saçma bizle yarışman.

Keişan

Hiphop artık bilinçlendi kesin olarak USA’de mos def burda yeşil oda var hadi yat ya da bak aga kasmadan ağır gel bu pastadan pay yok bi bas tada zar patlar yeniçeri türkün gücü bu kırdığım da önyargı üstün düşün sus. yerleşti beyin fakat geçti epey kullanılmaz aynı cümlede destur ve key. bizimle kapışmak için önce bi king kong getir. 8’in yaptığını kaldıramaz windows 7 kapak oldun diyosun ki manita süs ama key dediğin rape sade karikatür red verdiğine en zor sap beat yedi bunu sallanır endoplazmik retikulum kalemle kağıt arkadaşım 8 geldi merhaba şimdi sağa sola salla başı.

Anıl Piyancı

Rapin adı çıkmıştı dokuza biz indirdik sekize peşine düşmedi ki bir milim geriye, bu işi benzetelim bir bilim tezine. Ama pop dinlemek bildiğin eziyet. Duyuru halka basın arkama geç kasıt arama genç Anıl yakar ateş ver yazın barlara ses aga korsana hayır satın almana yes rap şunu anla mizahta özgür Piyancı bu takar inatla gözlük hiphopla sözlüyüm pikapta gönlüm bu bir gerçek uzatır Rihanna ömrü yok olup gidince sakın suçlama beni tanrı senin 10 katın vermiş kuşlara beyin yıllardır yazıyorum utanmaz elim Anıl Piyancı diğer adım uslanmaz herif.

Emrah Karakuyu

Bize bir bak her şey yolunda, bebeğim ben asla yorulmam. Gecenin sonunda kanına karışacak bu müzik son hızla. Bu ikinci buluşma iyi olur bence hemen buna alışman, sakın konuşma çünkü son derece saçma bizle yarışman.

Grogi

8 beyaz zenci tavırları yasa dışı zengin veya bencil çalışmalı masa başı diplomalı işsiz yaratır bu pislik düzen bense mistik şekilde geçtim bu pisti bizi denk alan beyinlerde batarya zayıf bense saçı sarı teni beyaz rastafarayım lakin pasta yarım fakat biz aslan payını almak için yeryüzüne çıktık. Saklanmayınız homie ölümüne yaşarız şimdi bak yine önümüzde başarı buranın horozları çöplüğünde savaşır. Yastasınız ne yapalım biz de bu müziğin hastasıyız basma kalıp tabuları yık bavuluna tık Türkçe rap tabutunu kır pabucunu yırt canımı sıkmak ister onlar çünkü çoğu boş adam bense gavura kızıp da bugün oruç bozamam.

Nomad

Yavaş ol yerini bil bigo bi mühendis hiphopun bu cetvelinde milimetrik değersiniz kliplerde izlediğini sokaklarda yaladım mürekkebi diplomamda NYC yazıyo kürekledim tutuldu her bir kasım açıldı kanatlarım bir başkadır inan tadı gökyüzünde tur atmanın tabanvaya binmekten nasır tutmuş ayaklarım adım gibi büyüktür bu kültüre katkılarım ipe uy serme sakın kazı kazan emekle hiç gerek yok diss atarak avuç açıp dilenmene sayemizde rap edildi revize rap büyük bir pasta dedik böldük onu sekize oynama poligonda kapış gel arenada şöhreti kaldırabilecek kaç adam var piyasada tonla yükü kaldıran bu marşandizin adı ne N ve de O ve de M ve de A – D

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

“Sekiz 2 – Şarkı Sözleri İle Birlikte” üzerine 22 yorum

 1. Şahane bi parça.
  Sekiz 1 biraz daha katkısızdı. Biraz daha RAP için yapılmıştı.
  Sekiz 2’de ilk parçaya takip olsun ve küfür eleştirilerine karşı dikkatli olalım gibisinden bi anlayış taşıdı RAP’in kralları.
  Ama yine de muazaam 🙂
  Harika verse ler 🙂
  Sekiz 3 de toplanırsa iyice sağlamnlaşır Yeşil Oda.
  Peace…

 2. Hacı kötü rapin tekler senin rapim teklen benim sende tek dert kesinneden taglenmedin gelir tekmem çetin gider eklem yerin bana back ver kariyerim beklenmedik ve

 3. brrrra ve yine bizle sekizle çekil

  bize sekiz gibi orjınal halk akımları gerek

  hiphop artık bilinçlendi kesin olarak

 4. BEN SEKİZ 2Yİ ÇOK SEVİYORUM ENSEVDİĞİM BÖLÜM İSE bURAK KAYA VE NOMAD ÇOK SEVİ YORUM AMA OKUYUNCA BİRAZ SAÇMA GELİYO AMA O AYRI BİR KONU :)SİZEDE ÖYLE GELİYORMU

 5. Olmuyosa zorlama bence, sanma biri gelip sana kol kanat gercek biz de kendi çabamızla ortama gerçek bi heyecan getirdik neden zor para vermek?!

 6. sekiz 2 aşktır <3 2 günde 30 kere dinledim lan o derece. ezberledim artık. rap'in asıl kralları bunlar. değerlerini bilelim lan bunların. rap yaptığını sanan piçlere tepki olarak doğmuş bunlar.

 7. Arkadaşlar ceza ile sagopanın neyim varki rapden gari diye bir rapı vardı ona ben her zaman rapin istiklal marşı derim bunuda ikinci sıraya alabılırız red e söylecek laf yok zaten grogi döktürmüş

 8. 2 geri 1 ileri, haller isaf,
  1 deri 1 kemik, aşk mı mahv.
  Sago kötü sınavlardan artık muaf,
  Başı öne eğdin yine, ama yok af,
  Benim rap’e benim notum Kef’ten Kaf,
  Git bak Rap reyonuna, benden dolu raf
  Üzerini çizdim attım yeni bir paraf,
  Ben okunası kitap dolu eski sahaf.
  İster herkesi hipnoz et, bağla,
  Bana değemezsin 1 karış aklınla,
  Sago ince nakıştan, Rap kaftanla,
  7 tepe aşar yağız atlarla.
  İster herkesi tarafına çek, kek,
  İyi kalem tutan bilek, söz atan tüfek, ben…
  Siz salyası yere akan köpekten farksızlarsınız,
  Deştim göbekten! Yo!

  sagonun sekize cevabı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir