Samsung galaxy S4 vs Galaxy S4 Zoom (Detaylı Karşılaştırma)

Bu hafta takipçilerimizi yalnız bıraktık, güzel bir seri ile başlıyoruz. İncelemelerimiz çoğu kişi tarafından takip edilip, kafalarındaki sorulara daha rahat yanıt bulmalarına çalışıyorduk. Bu serimizde karşılaştırmalar ile inceleme sunacağız.

Bu yazıda, Samsung Galaxy S ailesinin iki ana karakterini karşılaştırıyoruz. Bu iki telefon arasında kalan teknoloji meraklılarının dikkatle okuması gerekiyor. İki telefon arasındaki farklılıklar, hemen hemen aynı sayıda. Galaxy S4 Zoom, 7 üstün özelliğe sahipken, Galaxy S4 ise 12 üstün özelliğe sahip. İki telefondan birini almada önce, hangi özelliklere daha çok önem verdiğinizi bilerek, yani bilinçli bir teknoloji meraklısı olarak seçim yapmanız yararınıza olacaktır.

samsGALAs4Zoom

 Samsung Galaxy S4 Zoom’un Galaxy S4’e göre üstün özellileri;

Samsun Galaxy S4 Zoom, bulundurduğu özel bir kamera düğmesi ile farklılığını ortaya koyuyor. Bu özel kamera düğmesi sayesinde, fotoğraf çekimlerinde kendinizi daha rahat hissediyorsunuz. Kullanıcıya çok kolay fotoğraf çekme fırsatı sunuluyor. Galaxy S4’de bulunan 800 ISO’ya göre 3200 ISO ile 4 katı kadar daha fazla ışık duyarlılığına sahip. Bu sayede, daha fazla ışık yakalayabilirsiniz. Ayrıca bulanıklıkları önler ve çok az ışıklı ortamlarda dahi görüntü almanızı sağlanır. 13 MP’e göre de 16 MP ile fotoğraflarınız için daha fazla megapiksel bulundurur.

Galaxy S4’de ne yazık ki optik zoom bulunmamaktadır. Glaxy S4 Zoom akıllı telefonunda ise 10x optik zoom bulunur. Böylece, çok uzaktaki objelerin rahatlıkla fotoğrafını çekebilirsiniz. Bu optik zoom özelliği ile Galaxy S4 Zoom, en üst teknoloji cep kamera özelliklerine sahip oluyor. Ayrıca Galaxy S4’e göre 11.10 mm daha kısa ve 6.30 mm daha dar. Bu sayede, Galaxy S4’den daha zarif bir tasarıma sahip olduğu görülüyor.

Samsung-Galaxy-S4

 Samsung Galaxy S4’ün Galaxy S4 Zoom’dan üstün özellikleri;

Galaxy S4 Zoom, 2330 mAH pil gücü bulunduruyor. Galaxy S4 ise 2600 mAH değerdeki pil gücü ile % 11.59 daha fazla pil gücüne sahip. Bu sayede, daha fazla pil ömrüne sahip olursunuz. Galaxy S4’ü diğer çoğu akıllı telefondan ayıran kablosuz şarj olabilme özelliği de Galaxy S4 Zoom’dan ayrılan önemli bir özelliği oluyor. Kablo ya da fişsiz şarj olabilmesi, kullanıcının hayatını daha da kolaylaştırıyor. Piksel yoğunluğu olarak da 441 ppi ile çok daha fazla bir yoğunluğa sahip. Bu sayede görüntü kaliteniz de yükselmiş oluyor. Galaxy S4 Zoom’un ekranı 4.3 inç iken, Galaxy S4’ün ekranı 5 inç. Böylece bir ekrandan alabileceğiniz haz, daha da artmış oluyor. Ayrıca Galaxy S4, 7.50 mm daha ince ve 78 gram daha hafif.

Görüldüğü üzere, Galaxy S4 Zoom bir fotoğraf kamerasını andırırken, Galaxy S4 akıllı telefon özelliği daha ağır basan bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonunda, fotoğraf çekimine daha çok önem veren kullanıcıların Galaxy S4 Zoom’u tercih etmeleri, daha yararlı olacaktır.

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

“Samsung galaxy S4 vs Galaxy S4 Zoom (Detaylı Karşılaştırma)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir