istenmeyen tüylerden kurtulma

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları

İstenmeyen tüyler, kadınların korkulu rüyasıdır. Her hafta ya da her ay bu tüylerle uğraşmak ve düzenli bir biçimde onları yok etmek gerekir. Şimdi bu yöntemlere, olumlu ve olumsuz yönlerine, yeni ve etkili yollarına değineceğiz.

En çok kullanılan yöntem ağdadır. Fakat çam sakızı ağdası yerine sir ağda tercih edilmelidir. Hem tüyleri daha kökten almakta, hem de daha kolay kullanılmaktadır. Acı oranı da daha düşük olmaktadır. Tüy dökücü kemler ise oldukça yanlış algılanmaktadırlar. Örneğin istenmeyen tüyler jiletle alındığında tüylerde büyük ölçüde çoğalma görülür. Tüy dökücü kremlerin de jiletten hiçbir farkı yoktur. Tüy dökücü kremleri, genelde erkekler koltuk altları ya da genital bölgeleri için kullanmaktadırlar. Kadınların ise acı eşikleri yüksektir, ya da maalesef yüksek olması gerekir. Eğer istenmeyen tüyle her hafta veya her ay alınacaksa, kesinlikle ağda tercih edilmelidir. Ağda aynı zamanda tüy oranını da azaltmaktadır.

lazer-epilasyon-nedir

Lazer Epilasyon Detayları

Eğer hormonal bozukluklardan dolayı tüyler alındıktan çok kısa bir süre sonra çıkıyorsa ya da ağda yapmak bir dert ve sıkıntı olarak görülüyorsa lazer epilasyonu tercih edilebilir. Fakat bu tedavide de tedavi aşaması oldukça sıkıntılı geçmektedir. Öncelikle tüylerin jiletle alınması istenir ki, tüy kökleri daha belirgin olsun. Ardından birkaç seans sürer ve bu süre bir aydan kısa olmaz. Dolayısıyla tüyler kötü görünmektedir ve genelde bu yüzden kış ayında yapılması tavsiye edilmektedir.

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

“İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları” üzerine 4 yorum

  1. İstenmeyen tüylerden oldukça muzdaribim. BenBioder’ i kullanıyorum ve bu memnuniyetimi herkesle paylaşmak istiyorum. Özellikle Serum ürünlerinin ayda 3 kere kullanılması ve yanında bulunan cildi nemlendiren kremi, kokusu… İstenmeyen tüy problemi olan herkes kullanmalı bence.Gerçekten etkili ve kesin çözüm sunuyor. Yüz ve vücut için ayrı ayrı ürün seçenekleri mevcut hepsi de gerçekten oldukça kaliteli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir