iPhone 6’nın Özellikleri Neler Olacak?

Uzun bir süreden beri beklenen iPhone 6, 9 Eylül’de düzenlenecek Apple etkinliğiyle gün yüzüne çıkacak. 9 Eylül’de iWatch ile beraber tanıtılması beklenen telefonun çok büyük yeniliklerle geleceği söyleniyor. Hakkında pek çok tartışmanın yaşandığı ve fısıltı gazetesinin yayıldığı yeni nesil iPhone’un özellikleri de hemen hemen netleşti.

iPhone 6, 4.7 inçlik geniş bir ekranla satışa sunulacak. Bu ekran boyutu, iPhone’un en geniş ekranı olacak. Gorilla Glass korumaya alternatif olarak safir ekranla gelecek telefonun bu özellikle çizilme ve darbelere daha dayanıklı hale getirilmesi planlanıyor. Geribildirim özellikle bir ekrana sahip olacak iPhone 6, ekrana dokunulduğu an geribildirim titreşimi yayacak. iPhone 6 ile beraber ayrıca kablosuz şarj desteği, NFC teknolojisi, daha yüksek pil kapasitesi ve sağlık paketi gibi yenilikler de gelecek.

Şuan 3 renkle çıkması planlanan iPhone 6’nın satışa sunulacağı tarih ise net değil. Ayrıca Apple için bir devrim olan plastik iPhone 5C’nin yeni jenerasyonda devam edip etmeyeceği de cevabını arayan büyük bir soru. Tüm sorular ise 9 Eylül’deki Apple lansmanında cevap bulacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir