ipad-5 görüntüsü

iPad 5 Ne Zaman Çıkıyor

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple, iPad serisinin son sürümü olan iPad 5’in beklenenden daha erken çıkabileceğini yani üretimine daha erken başlanabileceği büyük iddialar arasında.

ipad 5

iPad 4’ten sonra Yaklaşık 1 yıl sonra iPad5 Ekim 2013’te çıkması bekleniyor. Son zamanda dikkat çeken bir konu Apple’ın çıkaracağı ürünler hakkında sürekli bir sır var yani açık açık hiçbir şey söylenmiyor Apple tarafından. Sürekli sızıntılar var. Söylenenlere göre serinin yeni ürünü iPad 5, diğerlerinden daha hafif (yaklaşık yüzde 33)olacak, iPad 4’de de kullanılmış olan 2.048 x 1.536 çözünürlüklü ekrana sahip olacak ve ekranın cam kaplaması da diğer ürünlere göre daha ince olacak. Aynı zamanda ekran çerçevesinin de ince olması bekleniyor. iPad 5’in dokunmatik ekran formülünün 1 kat cam ve 2 kat ITO filmden oluşan GF2 birleşimi şeklinde değişebileceği de iddialar arasında. Ne olur ne olmaz bilinmez ama eğer iddialar bu yönde giderse ve Apple daha bu şekilde devam ederse, Samsung ile pek başa çıkamayacak gibi duruyor.

Ayrıca yakın zamanda iOS7’yi iOS 7′yi Kurcalıyalım – Özellikleri başlıklı makalemden tanıtmaya çalışmıştım. İncelemenizi tavsiye ederim.

 

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir