GTA V’nin Yeni Sürümü Ne Zaman Çıkıyor?

GTA V’nin Yeni Sürümü

Tüm dünya genelinde en çok oynanan strateji-aksiyon oyunu Grand Thief Auto (GTA) serisinin son oyunu GTA V’nin yeni nesil sürümleri geliyor. Geçtiğimiz aylarda, kısa bir süre sonra oyunun PC, PS4 ve XBOX sürümünün geleceği açıklanmıştı. Ancak çeşitli söylentilere göre sürümün uygulamasının geciktiği, bu yüzden oyunun bu platformlara 2015’te geleceği iddia edilmişti. Ancak oyunun İngiltere perakendecisi Exertis Gem, yaptığı açıklamada oyunun PC sürümünün 14 Kasım’da stoklarında olacağını bildirdi.

GTA V, serinin bir önceki oyunu GTA IV’ye göre daha geliştirilmiş oyun motoru, hasar modellemeleri, geniş vasıta seçenekleri, artan silah seçenekleri içeriyor. Ayrıca 3 farklı karakter seçeneği oyunda göze çarpan yenilikler arasında yer alıyor. Oyunun 5.versiyonunda Michael, Franklin ve Trevor adlarındaki 3 karakterimiz arasında geçiş yapabilme imkânı sağlanıyor.

Yaklaşık 1 yıldan beri beklenen PC sürümü için oyun severler kasalarını güncellemeye başladılar bile. Zira oyun en düşük grafik seçeneklerinde bile çok yüksek sistem gereksinimleri istemekte. Bakalım GTA V, yeni konsollara da geldiğinde aynı performansı sürdürebilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir