Firefox OS Görücüye Çıktı

Bağımsız Yazılım Devi Firefox sonunda geçen yıldan beri üzerine çalıştığı Firefox OS ‘u İspanyada ilk modelini görücüye çıkarttı. Sizler için inceledik ve kısa bir sunumunu yaptık.

firefox os

4 Temmuzda İspanyada görücüye çıkarılan Firefox OS Linux tabanını kullanan bir mobil işletim sistemi şu anlık Alcatel One Touch Fire ve ZTE Open ile akıllı telefon piyasasına adım atmış oldu.

Android’e iyi bir rakip olması beklenen Firefox OS mobil işletim sistemi Mozilla şu anlık Polonya, Kolombiya, Venezüella ve Brezilya gibi yeni gelişmekte olan mobil piyasaya girmeyi tercih etmiş. Net olarak bilgi olmasa da şimdiden bir çok operatör, cep telefonu ve tablep üreticileriyle 2014 başına kadar anlaşıp piyasanın hareketlenmesi bekleniyor.

Firefox OS İşletitim Sistemli Alcatel One Touch ve ZTE Open cihazlarının özellikleri;

  1. 3.5 inç ekran
  2. 3,2 Mehapixel Kamera
  3. 1 ghz İşlemci
  4. 256 mb bellek

Şüphesiz en dikkat çeken özelliği 8,9 cm gibi bir ekrana sahip olmalarıydı. Fiyatına bakılırsa daha güçlü sistemler bile uygun fiyata alınabilecek. Şu anlık satış fiyatları 70 Euro (150 TL) dan raflarda yerini aldı.

ZTE Open’ın Firefox OS için kısa bir video

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

“Firefox OS Görücüye Çıktı” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir