Behzat Ç. : Ankara Yaniyor incelemesi

Behzat Ç. Ankara yanıyor;

Serinin merakla ve heyecanla beklenen ikinci filmi olan Ankara yanıyor klasik oyuncu kadrosuna eklenen oyuncularla dahada etkili olacağa benziyor.Filmin oyuncu kadrosuna katılan son oyuncu Sanem Çelik oldu.Eski bölümlerden hatırladığımız ve Hayaletin aşık olduğu gazeteci rolünde ise Aslı Tandoğan oynamaktadır.
Filmin yönetmenliğini ünlü yönetmen Serdar Akar, yapımcılığını ise Tarkan Karlıdağ yapmaktadır.Senaryosunu dizininde senaristliğini yapan Ercan Mehmet Erdem yazmıştır.Filmin çekimleri ise Ankara ve Kıbrıs ta tamamlanmıştır.

behzat_c_besikcioglu_halk_kendi_icinde_devrim_yapti_h19175

Gezi Olaylarının Çıkarılması

Yapılan bir röportajda Erdal Beşikcioğlu Gezi olaylarını değerlendirirken gezi olayların sade bir vatandaş olarak katıldığını ve orada kendi halinde protestosunu yaptığının altını çizmiştir.Filmdeki sahnelerinde gezi olaylarından 2 ay önce yazılmasına rağmen “gezi olaylarından prim yapıyorlar” demesinler diye çıkarıldığını belirtti.

32392_3

Filmin yayınlanan fragmanları izleyiciyi yeterince etkilemişe benziyor.Hakkında yapılan yorumlar iyi yönde.
Bakanın bir okla öldürülmesinden sonra gazeteler olayı “Türkiye’nin 11 eylülü” olarak nitelendirir.Teşkilattan ayrılan baş komiserimiz olayla yakından ilgilenir.Ancak dönmeyi hiç düşünmez bakalım bu olay onu geri döndürebilecek midir ? Bazı gizli güçler olayın terör olarak düşünülmesini ister ve cinayet büroyu dağıtırlar.Hayaleti kameraman, Harun’u trafik polisi,Edayı çocuk şubeye,Akbabayı ise narkotiğe atarlar.
İşte filmin fragmanı :

“Behzat Ç. : Ankara Yaniyor incelemesi” üzerine bir yorum

  1. Behzat Ç’nin güzel komiseri Seda Bakan’la söyleşi, kış için 22 hardtop tekne ve daha fazlası Aralık sayımızda…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir