Apple iPhone 5S vs Nokia Lumia 925 (Detaylı Karşılaştırma)

Teknoloji devi Apple, IPhone serileri ile akıllı telefonlar arasında büyük başarı elde ederken; Nokia da Lumia serileri ile teknoloji meraklılarının dikkatini çekiyor. IPhone 5S ile Lumia 925’i karşılaştırırken, aslında iki markayı da karşılaştırmış oluyoruz. İki telefon arasında kalanların bu yazıyı okumaları, faydalarına olacaktır. Genel olarak, bu iki teknoloji harikası akıllı telefonun birbirlerine göre üstün özellik sayıları hemen hemen aynı.

iphone5_inceleme

Apple IPhone 5S’in Nokia Lumia 925’e göre üstün özellileri;

IPhone 5S akıllı telefonunda, daha keskin ve net görüntüler elde edebiliyorsunuz. Renklerin canlılığı sizi büyülerken, bulanıklar ise neredeyse yok. Çünkü bu akıllı telefonda, her piksel içinde üç alt piksel bulunuyor. 64 bit desteği sayesinde, 4 GB RAM’den daha fazlasını destekliyor. Böylece harika bir performans yakalamış oluyorsunuz. Ayrıca, 64 bit uygulamaları, telefonunuzda rahatlıkla çalıştırabiliyorsunuz.

Yeni BlueTooth sürümü ile de farkını ortaya koyuyor. Nokia Lumia’da 3.0 sürümü kullanırken, IPhone 5S’de 4.0 sürümü kullanıyor. Bulundurduğu parmak izi okuyucu ile de teknoloji meraklılarını kendine hayran bıraktırıyor. Bu sayede, akıllı telefonunuzu kendinize daha ait hissediyorsunuz. IPhone 5S ile yüksek dinamikte otomatik fotoğraflar da çekebiliyorsunuz. Ayrıca Lumia 925’e göre çok daha iyi video kayıt performansına sahip. 5.20 mm daha kısa, 0.90 mm daha ince ve 27 gram daha hafif bir akıllı telefon.

2 mikrofon yerine bulundurduğu 3 mikrofonla ses kayıt özelliği de harika. Bu sayede, arkadan gelen gürültüler daha çok engellenebiliyor. 16 GB’a göre bulundurduğu 64 GB dahili hafıza ile çok daha büyük bir depolama alanını size sunuyor. Böylece, depolama konusunda hiç sıkıntı çekmiyorsunuz.

Lumia-925

 Nokia Lumia 925’in Apple IPhone 5S’e göre üstün özellikleri;

 Lumia 925, 2000 mAH pil gücü ile çok daha güçlü. Bu sayede pil ömrünüz, size çok daha fazla yetiyor. Ayrıca kablosuz şarj olabiliyor. Bu da hayatınızı daha çok kolaylaştırmanıza yardımcı oluyor. DLNA sayesinde, tüm DLNA onaylı ürünler ile kolayca veri aktarımında bulunabiliyorsunuz. Bu özelliği, kullanıcıları tarafından oldukça beğeniliyor. Bulundurduğu cam özellikleri ise teknoloji üstü. Camı neredeyse kırılmaz olarak nitelendirebiliriz.

Kısmen daha yüksek piksel yoğunluğuna sahip olmasının yanında radyo da bulunduruyor. 4.5 inçlik ekranı, IPhone 5S’in 4 inçlik ekranından daha büyük ve kullanım deneyimi daha hoş. İki aşamalı deklanşör tuşu ile de profesyonel çekimler yapabiliyorsunuz. Çünkü bu özelliği sayesinde, birinci basışta odaklama, ikinci basışta ise fotoğraf çekme işlemi gerçekleşiyor. USB yığın depolama aygıtı sayesinde, ilave yazılım yüklemeye gerek duymadan dosya, müzik ve fotoğrafları kolayca transfer edebiliyorsunuz. Ayrıca standart USB kablo ile akılı telefonunuzu, herhangi bir  bilgisayar ya da USB güç kaynağından rahatlıkla şarj edebilirsiniz.

Görüldüğü üzere, her iki telefon da birbirinden üstün özelliklere sahip. Hangi özelliklere daha çok önem verdiğinizi bilerek seçim yapmanız yararınıza olacaktır.

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

“Apple iPhone 5S vs Nokia Lumia 925 (Detaylı Karşılaştırma)” üzerine 2 yorum

  1. Apple, IOS 7 ve üzeri için 7.0.6 güncellemesi ile birlikte iPhone 3Gs ve 4.nesil iPod Touch içinde iOS 6.1.6 güncellemesini yayınladı..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir