Açık Hatlar İçin Son Gün 1 Ekim

Yıllardır gündemde olan ve sonuna yaklaşılan “açık hat” uygulamasının  düzenlenmensinde sona gelindi. Bilindiği gibi ağustos ayında kapanmalar olmuş, sürecin hızlamasıda sağlanmıştı. BTK başkanı bugün yaptığı açıklamada son gün 1 Ekim 2013 olduğunun hatırlatarak mağduriyet yaşanmaması açısından kendi üzerine kayıtlı olmayan hat sahiplerinin acilen devir işlemini ücretsiz şekilde yapılmasını önerdi. Peki açık hat nedir? Kimler tehlikede, üzerinize kayıtlı ne kadar hat var kısaca bunlardan bahsedeceğiz.

sim kart

Açık Hat Uygulaması Nasıl Başlandı

Açık hatlar ilk başlarda otogarlarda, sokak satıcılarının elinde piyasaya girsede kampanya ile hat satışlarında büyük yaygınlık gösterdi. Öyleki deterjanlardan bile hat çıktığını gördük. Sonrasında bayiler yoluyla müşterinin üzerine birden fazla hat açılarak özellikle reşit olmayan kişiler tercihe eder olmuştu. Devamında da mağduriyetler baş gösterdi haciz’e varan mağduriyetler ortaya çıktı.

Bayiler hattın açılması için gerekli olan bilgileri dışında kimlik fotokopisi ve belgelerle birçok operatörden abonelik işlemi yapıyor. Haliyle sizin kullanmadığınız hat yüzünden büyük faturalarla karşıp, üzerinizden yapılan işlemler yüzünden mağduriyetler oluyordu.

Her An Kapanabilecek

Son açıklamar ile 1 ekim 2013 ‘den itibaren kapanmalar başlıyor. BTK Başkanı Tayfun Acarer “Abonelik güncellemeleri sayesinde şu anda 800.000’i aşkın abone işlemi gerçekleştirdiğini ve üzerine kayıtlı olmadığı için bir çok kampanyadan yararlanamadığı, işlemlerin yapılamama gibi sorunların aştığını açıkladı.

Kullanıcıların önemli problemlerinden biride nasıl aboneliği üzerinize alabileceğiniz?  Bu konuda hangi operatörü kullanıyorsanız Turkcell için Turkcell İletişim Merkezi, Avea için Avea Bayileri ve Vodafone için Vodafone Shoplardan kimlik fotopinizle gidip gerekli sözleşmeler imzaladığınızda ücretsiz olarak üzerinize abonelik devredilecek.

Üzerinize Kayıtlı Hatları Nasıl Öğrenebilirsiniz

BTK’nın hizmete yeni açtığı servis sayesinde üzerinize kaç tane hat olduğunu, aktif kullanılıp kullanılmadığını rahatça öğrenebilirsiniz.

Açık Hat Sorgulama bu adresten gerçekleştirebilirsiniz >>>

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir