2013-2014 LYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

4 Milyon öğrencinin girdiği sınavda ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi), üniversite yerleştirme sonuçlarını bugün açıkladı.

öss

ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) bugün merakla beklenen yerleştirme sonuçarı nihayet açıklandı.

ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, üniversite yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

Lisans Yerleştirme Sınavları LYS  ve Yükseköğretim sıvavsız geçiş hakları bulunan öğrencilere Yükseköğretim Geçiş Sınavları YGS sonuçlarını Ösym’nin web sitesinden duyuruldu.

Yine gayet hızlı gerççekleşen sonuçlar’da yarın bir basın toplantısı yapılmasıda beklenmekte. Aşağıdaki linklerden Sınav sonuç adresine giriş yaparak, daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı ve Şifrenizi girmeniz taktirde sonuçara ulaşabilirsiniz.

Dikkat çeken diyer ayrıntı ise bu sene herhangi bir şekilde döküm alınmadan kazandığınız Ünivesiteye 2 Eylül – 5 Eylül tarihlerihlere aralığında başvurularınızı yapabileceksiniz.

LYS Sonuçları Adresi 1:

http://osys.osym.gov.tr

LYS Sonuçları Adresi 2:

https://sonuc.osym.gov.tr

Yayınlayan

ogulcancatal

Grafik tasarım ve Reklam başta olmaz üzere eğitim alan Muhammet Önel, yaklaşık 4 yıldır özel bir firmada reklam promosyon direktörlüğü yapmakta. Mumya'nın kurucusu ve tüm kategorilerden sorumlu içerik editörü olan Muhammet sosyal medya ve akıllı telefonlara ayrı bir sevgi bağı vardır.

“2013-2014 LYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir